szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Egészségügyi Világszervezet szerint semmi sem támasztja alá az amerikaiak által hangoztatott elméletet.

Az Egyesült Államok hírszerzése még mindig úgy véli, hogy a koronavírus nem a vuhani állatpiacról, hanem inkább egy laboratóriumból szabadult el. Annak ellenére is, hogy ezt az állítást semmivel nem tudták alátámasztani. Fadela Chaib, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szóvivője kedden Genfben arról beszélt: rendelkezésre álló bizonyítékok arra utalnak, hogy a koronavírus inkább állati eredetű – írja a CNN.

"Ebben a szakaszban nem lehet pontosan meghatározni a vírus forrását, amely a COVID-19 járványt okozta.

Mindazonáltal az összes rendelkezésre álló bizonyíték arra utal, hogy a vírus természetes állati eredetű, és nem manipulált vagy konstruált. Valószínűleg a denevérek hordozták 

– jelentette ki a szóvivő, hangsúlyozva, hogy az embereknek a tényekre kell összpontosítaniuk, nem pedig a "hamis elméletekre" a vírus eredetére vonatkozóan.

Az Egyesült Államok és a WHO egy másik fronton is harcot vív: Donald Trump amerikai elnök arra jutott, hogy a szervezet Kína iránt elfogult, ezért leállította a finanszírozását.

Ezzel egy időben jelezte, hogy szerinte országának kötelessége elszámoltatni a szervezetet, a járvány kezelése ügyében tett lépései miatt. Úgy látja, hogy ha a WHO rendesen végezte volna a dolgát és idejében egészségügyi szakembereket küldött volna Kínába, akkor a fertőzés terjedése féken tartható lett volna. Azt is jelezte ugyanakkor, hogy az Egyesült Államok továbbra is elkötelezi magát a WHO mellett.

Később amerikai republikánus képviselők levelet küldtek Trumpnak, amelyben arról írtak, hogy Tedros Adhanom Ghebreyesus, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) elnöke távozásához kötnék a szervezetnek nyújtott hozzájárulás további folyósítását.