A Milan négy kapufát lőtt és ikszelt a Parmával a San Siróban

A Milan hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Parma együttesével az olasz bajnokság 11. fordulójának zárómeccsén és továbbra is őrzi bajnoki veretlenségét.

Ezen a mérkőzésen szinte semmi nem jött össze a Milannak. A csapat bő 50 perc alatt négy alkalommal találta el a kapufát és az összes esetben kifelé pattant a labda. Ezen kívül az első játékrészben Castillejo gólját les miatt érvénytelenítette a videóbíró.

Egy félidőnyi játék után 1-0-s Parma vezetéssel vonultak a csapatok a szünetre, miután a 13. percben Gervinho passzát követően Hernani volt eredményes. A második félidő elején a semmiből duplázta meg előnyét a vendég együttes és egy ellentámadás végén Kurtic fejelt a kapuba. Nem kellett sokat várni a szépítésre, két perccel később Calhanoglu szögletből ívelt középre és Theo Hernández fejjel vette be az ellenfél kapuját.

A meccs hajrájában maximális koncentrációval és mindent beleadva védekezett a Parma az előny megtartása érdekében, de végül nem járt sikerrel. A 91. percben Rebic kísérletét még védte Sepe, de a kipattanót Theo a kapu alsó sarkába bombázta.

Így a vége 2-2 lett és ezzel nem szakadt meg a Milan március óta tartó bajnoki veretlenségi sorozata. A csapat a legutóbbi 23 meccsén nem kapott ki a bajnokságban.

MILAN – PARMA 2-2

Időpont: 2020.12.13. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Fourneau
Gólszerzők: Hernández (58., 91.) ill. Hernani (13.), Kurtic (56.)
Sárga lapok: Hernández, Calabria, Kalulu ill. Osorio, Iacoponi, Inglese

KEZDŐCSAPATOK:

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma; Calabria, Gabbia (5′ Kalulu), Romagnoli, Hernández; Kessie, Bennacer (30’st Tonali); Castillejo (46′ Leão), Díaz (46′ Hauge), Çalhanoğlu; Rebić.

Cserék: A. Donnarumma; Tătărușanu; Conti, Dalot, Duarte; Krunić; Colombo, Maldini.

PARMA (4-3-2-1): Sepe; Iacoponi, Bruno Alves, Osorio, Gagliolo; Hernani Jr. (87′ Busi), Brugman, Kurtić (74′ Sohm); Gervinho, Karamoh (67′ Cyprien); Cornelius (67′ Inglese).

Cserék: Colombi; Balogh, Pezzella, Valenti; Brunetta, Camara, Nicolussi Caviglia, Scozzarella.