szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A címvédő páros a negyedik mérkőzését is megnyerte a francia nyílt teniszbajnokságon.

Legyőzte a Marta Kosztyuk–Aljakszandra Szasznovics-párost a címvédő Babos Tímea és Kristina Mladenovic a Roland Garroson, ezzel bejutott az elődöntőbe.

A második helyen kiemelt Babosék – akik közösen diadalmaskodtak az elmúlt két évben a világbajnokságon – ellenfelükhöz hasonlóan egy szettet veszítettek eddigi három meccsükön.

Kedden az első szettben csak egyszer vesztették el az adogatásukat, míg Kosztyuk és Szasznovics háromszor, így 33 perc alatt eldőlt a játszma. A folytatásban a címvédő kettős 2:1-nél került brékelőnybe, majd 5:2-re elhúzott, az ellenfél viszont kiegyenlített. A játszma hetedik brékjét követően ismét a mérkőzésért adogattak, és ezúttal már sikerrel jártak, így 1 óra 26 perc alatt lezárták a mérkőzést.

Babosék a négy között a kilencedikként rangsorolt amerikai Sofia Kenin, Bethanie Mattek-Sands, vagy a negyedik kiemelt cseh Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova párossal találkoznak.

Roland Garros, női páros, negyeddöntő: Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) – Marta Kosztyuk, Aljakszandra Szasznovics (ukrán, fehérorosz) 6:2, 7:5