Vereséggel hangolt a Fradi elleni meccsre a Barcelona

GettyImages-1229132445
2020.10.17. 22:56 Módosítva: 2020.10.18. 10:06
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában a Getafe hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Barcelonát.

Hiába birtokolta többet a labdát a Barca az első félidőben, kaput eltaláló lövése csupán egy volt, csakúgy, mint a hazaiaknak.

A mérkőzés első góljára az 56. percig kellett várni, ekkor Frenkie de Jong akasztotta Djene Dakonamot a tizenhatoson belül, így tizenegyeshez jutott a Getafe, amelyet Jaime Mata értékesített.

A katalánok igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, a 83. percben ráadásul a hazaiak a felső lécet is eltalálták, nem sokkal a vége előtt Cucho Hernández pedig óriási ziccert hibázott. Az eredmény 1-0 maradt, a Real Madrid után a Barcelona is kikapott a fordulóban.

A Getafe öt meccs után tíz, a Barca négy meccs után hét ponttal áll a La Ligában.

A Barcelona legközelebb kedden, a Ferencváros ellen Bajnokok Ligája-mérkőzésen lép pályára a Camp Nouban.