szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Egyesült Államokban meghatározó befolyása van a Facebook mellett a Twitternek is. A mikroblogolós platform erősödése jelentős részben éppen az ott igazán elemben lévő Donald Trumpnak köszönhető. A Digitális Kutatások Intézete az amerikai elnökválasztás előtt vizsgálta meg, mi a politikai helyzet, milyenek az erőviszonyok a Twitteren.

Biden nyert, Trump még küzd - amerikai elnökválasztás 2020
November 3-án elnökválasztást tartottak az Amerikai Egyesült Államokban. A republikánus Donald Trump és demokrata kihívója, Joe Biden közti verseny több államban nagyon szoros volt, így végül csak november 7-én derült ki: Joe Biden lesz az USA 46. elnöke. Kövesse az elhúzódó elnökválasztás fejleményeit és lehetséges következményeit a hvg.hu-n.
Friss cikkek a témában

Tudja-e tartani a tempót az egyre erősödő kampányban a két kampánystáb? – tette fel a kérdést a Digitális Kutatások Intézete (DKI), megválaszolásához pedig Donald Trump és Joe Biden twitteres aktivitásait vizsgálták a szeptember 1. és október 22. közti időszakban.

A demokrata elnökjelöltnek 2 millióval lett több követője szeptember eleje óta Twitteren, de még az október végére így kialakuló 11,4 milliós érték sem volt elég ahhoz, hogy utolérje a 87,3 millió követővel rendelkező Trumpot. A DKI elemzésében felhívja a figyelmet arra, hogy Trump közel nyolcszoros követőszámában közrejátszik egyrészt az, hogy regnáló elnökről van szó, akinek szava a világ minden táján évek óta érdekesebb, mint a globális politikát kevésbé befolyásoló kihívójáé. Másrészt Trump maga is sokat tett twitteres táborának növelése érdekében azzal, hogy minden fontosabb szakpolitikai döntését ezen a platformon tette közzé.

Az amerikai elnök a vizsgált időszakban naponta átlagban 41 bejegyzést tett közzé Twitteren, 23 alkalommal posztol a Facebookra és 2,8 alkalommal az Instagramra. Ezzel szemben Biden mindösszesen átlag napi 16-szor posztolt a Twitterre, 11 alkalommal adott friss tartalmat a Facebook-követőinek készít tartalmat, az Instagramon pedig 4,7-es a napi posztolási átlaga.

Biden összes napi közösségi médiás aktivitása a felét sem teszi ki Trump twitteres aktivitásai számának.

A több poszt több interakciót is eredményez összességében, de Trump ereje nem csak a mennyiségben van, hanem abban is, hogy közönsége sokkal jobban interaktál a tartalmaival (227,3 millió interakció), mint Biden közönsége az ő kampánycsapata által készített tartalmakkal (87,7 millió interakció) – olvasható az elemzésben.

Digitális Kutatások Intézete

A követők és az interakciók arányát nézve azonban már Joe Biden előnye mutatkozik meg: nem annyival kevesebb az általa közzétett tartalmakra a felhasználói reakció, mint amennyivel kevesebb követője van – állapítja meg a DKI elemzése, hozzátéve, hogy a Biden-stáb, úgy tűnik, csak a legutolsó hetekben kapcsolt rá a követői tábor intenzív bővítésére.

A regnáló amerikai elnök mind a Twitteren, mind az Instagramon több metrikát is figyelembe véve vezet. Több követője van, a posztjaira több interakció érkezik, és amikor sorrendbe tesszük a két jelölt posztjait, akkor is azt kapjuk, hogy Trump posztjai nagyobb visszhangot válthat ki – összegeznek az elemzők. Majd nem felejtik el megemlíteni Joe Biden legnagyobb segítségét, Barack Obamát, aki 56 milliós Facebook-oldalán, 124 millió követős Twitter-csatornáján és 32 milliós Instagramján is gyakran támogatja a demokrata jelöltet és annak alelnökjelöltjét azzal, hogy saját csatornáin megosztja, felhangosítja az ő tartalmaikat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.