Tíz góllal kikapott a „házigazda” Borussia Dortmund Győrben

Vágólapra másolva!
2020.11.06. 18:20
null
Csalóka: Amorim nagyon élvezte ezt a mérkőzést (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri ETO tíz góllal megverte odahaza a német Borussia Dortmundot a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 7. fordulójában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 7. FORDULÓ

BV BORUSSIA 09 DORTMUND (német)–GYŐRI AUDI ETO KC 24–34 (11–19)
Győr,
Audi Aréna, 987 néző. V: Vranes, Wenninger (osztrákok)
DORTMUND: Roch – Vollebregt, Danielsson, VAN ZIJL 5, FRERIKS 3, Grijseels 4 (2), J. GUTIÉRREZ 6 (1). Csere: Duijndam, Ten Holte (kapusok), Bleckmann 3, Stockschläder, Rode 1, Abdulla 2. Edző: André Fuhr
GYŐR: LEYNAUD 1 – Faluvégi D., Kurtovic 1, S. OFTEDAL 6, Brattset 2, E. AMORIM 7, Görbicz 5 (4). Csere: Silje Solberg, Glauser (kapusok), EDWIGE 4, NZE MINKO 5, Lukács V. 2, Puhalák, Csekő, Kürthi 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–6. 13. p.: 7–8. 18. p.: 8–10. 21. p.: 8–14. 27. p.: 10–18. 36. p.: 14–23. 43. p.: 16–26. 48. p.: 20–28. 56. p.: 22–33
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/4
MESTERMÉRLEG
André Fuhr: – Óriási öröm, hogy a kézilabda otthonában léphettünk pályára, nagyon kíváncsiak voltunk, és vártuk ezt a pillanatot. Fiatal kerettel álltunk fel, de végig küzdöttünk, mindent kiadtunk magunkból, büszke vagyok a csapatra. Persze a Győr ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Vasárnap is jól akarunk teljesíteni.
Danyi Gábor: – Örülünk, hogy kézilabdázhattunk, és megmutathattuk magunkat. Az előzmények után nem lehetett várni kimagasló játékot, de így is nyertünk tíz góllal, és be tudtuk osztani az erőnket, hiszen két és fél nap alatt két meccset kell játszanunk. A Dortmund minden nehézsége ellenére kiválóan játszott, elismerés jár érte. Boldog vagyok, hogy a fiatalokat is be tudtuk vetni.

ÖSSZEFOGLALÓ

A szokásos módon, a sérültek és a koronavírus-járvány miatt hiányzók összeszámolása után kezdődött Győrben a Borussia Dortmund–Győri Audi ETO KC mérkőzés. Igen, elöl kell állnia a német csapatnak, ugyanis a BL-párharc mindkét mérkőzését a kisalföldi városban rendezik meg. A járvány terjedése miatt Németországban érvénybe lépett hatósági szigorítások kérdésessé tették a magyar csapat elutazását, ezért a győriek felajánlották, hogy mind a két találkozót nálunk rendezzék meg – ehhez pedig az EHF és a Dortmund is hozzájárult.

A két csapat közötti tudásbeli különbség miatt nagy szerepe egyébként sincs a hazai pályának, a magyar csapat tagjairól még akkor is sugárzott az első félidőben a magabiztosság, amikor egyenlő közeli volt az állás, és 10–8-as ETO-vezetés után gyorsan ellépett ellenfelétől a magyar csapat, a félidőben már nyolc góllal vezetett.

Görbicz Anita az első hetest elrontotta, de azután belelendült, Eduarda Amorim, Estelle Nze Minko és Stine Bredal Oftedal szépen termelte a gólokat, Amandine Leynaud pedig a szokásos nagy védések mellett még egy üres kapus gólt is dobott.

A szünet után Silje Solberg állt a kapuba, és ő is nagyon jól védett, az eredményjelzőn állandósult a kilenc-tíz gólos különbség, ügyesen játszott Lukács Viktória és Kürthi Laura, pályára lépett Faluvégi Dorottya, Csekő Brigitta és Puhalák Szidónia is, a Győr győzelméhez nem férhetett kétség. 24–34

November 8-án, vasárnap 14 órától mérkőzik meg ismét a Dortmunddal a magyar csapat, szintén az Audi Arénában.

Később
November 8., vasárnap
14.00:
CSZKA Moszkva (orosz)–Odense Handbold (dán)
Brest (francia)–Podravka Koprivnica (horvát) – elhalasztva
SCM Ramnicu Valcea (román)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) – elhalasztva

8. FORDULÓ
14.00:
GYŐRI AUDI ETO KC–Borussia Dortmund (német)
November 14., szombat
16.00:
Podravka Koprivnica (horvát)–Brest (francia)
18.00: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–SCM Ramnicu Valcea (román)
November 15., vasárnap
16.00:
Odense Handbold (dán)–CSZKA Moszkva (orosz)

PERCRŐL PERCRE

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Blackman lő még egy gól, 24–34.

59. perc Glauser-védés, remek támadás, Edwige-beugrással. 23–34.

58. perc Amorim lövését fogja Duijndam kapus. Csere volt ott is. Abdulla ejt a szélről egy szép gólt, 23–33.

57. perc Bleckmann elrontja, Kürthi is, de a védekezésben javít.

56. perc Időkérés a vendégeknél.

56. perc Nze Minko átlövése halálosan pontos.

55. perc Solberg fejjel véd, de hetes. Csere lesz, Laura Glauser áll be. Grijseels ezt is kihagyja. 22–32

A Dortmundnak két pontja van öt meccs után, ennyi is marad.

53. perc Kürthi a pályán, első átlövése gól, Csekő is játszik most.

51. perc Két perc Danielssonnak, Lukács a jobb szélről szinte azonnal gólt lő. 22–31

50. perc Abdulla értékesíti a harmadik ziccerét.

49. perc Nze Minko nagy formában, hetes a másik oldalon, Grijseels bedobja. Nze Minko újabb betörése is jó, 21–30!

48. perc Hazai időkérés.

48. perc Van Zielj azonnal válaszol. Nze Minko eladja, Gutiérrez ziccerezik, 20–28.

46. perc Gutiérrez rossz passzát felszedi a földről és belövi Van Zilj. Nze Minko betörése eredményes, "büntetése" gól: 18–28.

44. perc Grijseels és Puhalák is ziccert ront, Oftedal lábról kilencről a jobb alsóba lő, kapufa Van Zilj lövésénél. Oftedal átlövése rossz aztán, de Solberg fogja Danielsson ziccerét! 17–27

43. perc Dortmundi időkérés.

42. perc Oftedal feladja Amorimnak, aki a levegőben a labdát lekezelve balról a bal felsőbe lő, tíz közötte!

40. perc Oftedal és Bleckmann is szép gólt szerez.

A németek 155 gólt kaptak eddig a meccsig, ez a 2. legrosszabb mutató.

38. perc Dale labdát szerez, de rossz a passza előre Kurtovicnak.

36. perc Gutiérrez a szélről eredményes, ő simán beférne a Győrbe is. Ötgólos ma. Oftedal elrontja, aztán belövi, 15–24.

34. perc Gutiérrez passzát Freriks beállóból ismét bedobja, Lukács a jobb szélről válaszol. Solberg ismét véd, de rossz a kontra során a passz Lukács felé. Oftedal passzát Amorim kis szerencsével bedobja. 14–23

33. perc Lukács kiharcol egy büntetőt, Görbicz elküldi jobbra Ten Holtét, a bal alsóbal lő. A hazai cserekapus, Solberg véd egy nagyot, Oftedal ziccerezik, 13˜–21.

31. perc Bleckmann-góllal, Oftedal-bakival, Van Ziel-átlövéssel. 13–19

31. PERC FOLYTATJUK!

987 a hivatalos nézőszám, a nézők nagyon fegyelmezetten betartják a szabályokat.

Herrem arra utalt, hogy bár valóban szeretne BL-t nyerni, gondolnia kell a családjára is. Férjét, Steffen Stegavikot az idén nevezték ki a Sola vezetőedzőjének, 2018-ban pedig fiuk született. Mint mondta, akkor hajlandó elköltözni családjával, ha úgy érzi, nagyon megéri. A BL-aranynál neki fontosabb a családja, s nem bánta meg, hogy nem igazolt az ETO-hoz.

A 2016–2017-es idényben a Vardarral bejutott a BL-döntőbe, ám a budapesti fináléban csapata kikapott a Győrtől, amely aztán 2018-ban és 2019-ben megvédte a címét.

„Sokáig kellett gondolkodnom, ám végül arra jutottam, maradnom kell a Solában – mondta a 250-szeres válogatott Herrem, aki Solában született, itt vált profi játékossá, s 2017 óta ismét nevelőklubjában szerepel. – Nem csak a kézilabda szempontjából kell dönteni. Tudom, furcsán hangzik, de Sola mindenben jobb most nekem, mint Győr.”„Ajánlatot kaptam a Győrtől, s el kell ismerni, csábító volt a gondolat, hogy egy ilyen fantasztikus csapatban küzdhetnék a Bajnokok Ligájáért. Ez az egyik legrégebbi álmom” – mondta Herrem, aki a norvég válogatott színeiben olimpiát, két világbajnokságot és négy Európa-bajnokságot nyert, ám a BL-ben sohasem lett aranyérmes.

Camilla Herrem, a norvég női kézilabda-válogatott kiválósága elárulta, a tavasszal megkereste a Győri Audi ETO.

Az átlövőt hamarosan Svájcban megműtik, ezt követően kezdheti meg a rehabilitációját, amely az ilyen sérülés után általában hat-kilenc hónapig tart.

Mihajlicsenkót a korábbi győri Anna Szeny támasztotta meg a levegőben, aminek következtében súlyos térdsérülést szenvedett: elszakadt az elülső keresztszalagja.

Megsérült Jelena Mihajlicsenko, a CSZKA Moszkva női kézilabdacsapatának balátlövője. A 19 éves játékosra hamarosan műtét vár. Az egyik legnagyobb orosz tehetség (aki az aranyérmet hozó 2018-as ifjúsági világbajnokságon és a 2019-es junior Európa-bajnokságon is a torna legértékesebb játékosa volt) az idény előtt érkezett a CSZKA Moszkvához, és a legutóbb lejátszott Szuperliga-meccsen, a Rosztov-Don elleni rangadón kidőlt.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Görbicz jobbal a jobb alsóba lő.

30. perc A másodikat Grijseels bevarrja a jobb alsóba. Aztán hazai hetes öt másodperccel a vége előtt!

29. perc Rode kiharcol két hetest, az elsőt Gutiérrez kihagyja...

27. perc Ismét lépés, Amorim ismét lő a szaggatottja elől, de moost a jobb oldali kapufára lő.

26. perc Plusz két perc Freriksnek, lépéshiba, Amorim távolról az üres kapuba lő. 10–18.

24. perc Gutiérrez azonnal válaszol, Oftedal gólt lő, majd kiharcol egy hetest, Görbicz köszöni szépen. 10–17

22. perc Eladja Gutiérrez, majd Bleckmann is, de rosszak most a magyar támadások. Most a védekezés is, Rode kihasználja. Gürbicz hetese is legalább ilyen pontos, 9–15.

20. perc Oftedal diagonálját a bal szélről jobbal a bal alsóba löki, majd Leynaud lő gólt az üres kapus német taktikának és a saját védésének köszönetően. 8–14

18. perc És nagyon szép Freriks-gól következik, 8–10! Amorim átlövéséig és Nze Minko cseles ziccerezésééig, két perc az utánanyúló, rövidhajú Grijseelsnek.

18. perc Időkérés a németektől. Nagy diagonál-taktikát harangoztak be.

17. perc Grijseels lő egy kapufát, Kurtovic lövése a kapusé, de szabaddobás, Nze Minko ziccere ismét gólba torkollik. Kurtovic zseniális pattintott passza után benyúlt a büntetőterületen belülre, visszakanalazta, majd bedobta.

15. perc Leynaud véd, Görbicz kap egy taslit, Nze Minko ziccerezése szép. 7–9

14. perc Kihagyja!

14. perc Gutiérrez kiáll, hetes, Görbicz...

13. perc Nze Minko lövése rossz, kontra, eredményes Gutiérrez.

13. perc Időkérés Szanyi mestertől, angol tanácsok: együtt kell játszani, segíteni a másikat, helyzetből lőni kell, nem passzolgatni, nem is kell keresni a másikat. 6–8

12. perc Amorim lő jobbal a 9-esről a kapu közepébe, utánozhatatlan, szambás testcsel után, a földről. Oftedal zseniálisan védekezik, társai nem annyira.

9. perc Kurtovic labdát veszít és szerez, passzát Amorim szemtelen módon a bal felsőbe ejti a labdát a hatosról. De gólt lő beállóból Freriks, az első ilyen ma, majd kontra, Van Ziel-ziccerezéssel. 6–7

7. perc Gutiérrez bedobja, három rossz lövéssel válaszolnak a magyarok. Bleckmann szép passza után ismét a spanyol kisasszony eredményes, 4–6 már.

7. perc Dale kiáll, ejnye.

6. perc Amorim eladja, de Leynaud ziccert fog, Amorim javít, a földről ő is. Görbicz labdát csen, Dale zseniális emelését a hatosról lazán bedobja Edwige. 2–6.

5. perc Két Leynaud-védés, majd Grijseels dob borzalmasan pontatlanul a jobb felső mellé egy hetest.

3. perc Grijseels ott, Dale itt eredményes, majd ugyenez a leosztás, szinte, Dale mellett Van Zilj volt eredményes. 2–4

2. perc Véd egy nagyot Leynaud, majd Kurtovic nagyon szép gólt tol ballal a jobb alsóba a szaggatottról. De ravasz... 1–2

1. perc Oftedal felkötőzi a hatosról beugorva a német kapust. 0–1

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér-zöld mezben és zöld nadrágban, a vendégek sárga-kék mezben és fekete nadrágban.

A németektől a három legjobb játékos hiányzik, a stáb két tagból áll. A Győrnél is három a hiányzó.

Gólkirálynők

Úgy alakultak a körülmények, hogy pénteken és vasárnap is hazai pályán játszhatnak a Borussia Dortmund ellen. Megkönnyebbüléssel töltötte el, hogy nem kell utazniuk?
Személy szerint jobban örültem volna, ha mondjuk a CSZKA ellen játszunk itthon kétszer, eléggé viszontagságos volt oda az utunk az első fordulóban. Elég furcsa szituáció, hogy egy hétvége alatt két meccset is játszunk, ráadásul mindkétszer ugyanazzal a csapattal. Persze annak örülök, hogy nem
kellett utaznunk, de meglátjuk, hogy alakulnak majd a mérkőzések. Nagyon bizakodó vagyok, egyértelműen az a célunk, hogy pénteken és vasárnap is nyerjünk!

És a csapatban betöltött szerepével elégedett? Kívülről nagyon magabiztosnak tűnik, és olyan
néha, mintha már évek óta Győrben kézilabdázna.

Egy játékos sohasem lehet elégedett magával, mindig van hova előrelépni, de úgy gondolom, egyre jobban megy a játék, és sokkal könnyebb úgy megfelelő szinten teljesíteni, ha érzed az edződ és a társaid bizalmát.

Teljesen berendezkedett Győrben, kialakult a mindennapokban az élete – már ha nem kell otthon maradnia karanténban?
Igen, ezzel nincs probléma. Van egy kutyusom, rengeteget viszem a szabadba és megvannak a sétaútvonalaink is. Az edzésidőpontok nem változtak, így tudom, mikor kell indulnom otthonról, hogy ne késsek el, úgyhogy szépen beállt az élete.

Hogy élte meg, hogy a múlt héten még több napot karanténban kellett töltenie, miután két győri csapattársának is pozitív lett a koronavírustesztje?
Amíg az első eredményünk nem érkezett meg, nem csinálhattunk semmit, aztán amikor kiderült, hogy negatív lett, én is el kezdtem mozogni, edzeni, már amennyire a lakásban lehet. Bevallom, nekem még jól is esett ez a néhány nap pihenés, nagyon sűrű volt előtte a program. Az első két nap tényleg nem csináltam semmit, ettem, aludtam – aztán feltöltődtem és a harmadikon már meguntam a tétlenséget. Szerencsére jöhetett a teszt és kiderült, hogy végre lehet mozogni.

Sikerült a meglepetés, együtt ünnepelhetett a barátnőivel a születésnapján?
Nemcsak ők leptek meg, a párom is, aki éjfélkor átnyújtotta az ajándékot, majd mondta, hogy másnap mindenképpen Tatabányán szeretne aludni – válaszolta Lukács Viktória, a Győr jobbszélsője, aki szombaton néhány válogatottbeli csapattársával ünnepelte 25. születésnapját. – Ekkor már sejtettem valamit, mégis hirtelen ért a találkozás, amikor beléptünk a lakásba, és a lányok már ott voltak. Nagyon örültünk egymásnak, a jelenlegi helyzetben tényleg ritkán tudunk találkozni, most szerencsére mindenki negatív teszteredmény után volt, így összejöhettünk. A szüleimhez például nem mehettem haza, a bátyám nem érezte jól magát, ezért nem kockáztattam, így velük a személyes szülinapozás elmaradt, de majd bepótoljuk.

Az európai szövetség honlapján emellett az is olvasható, hogy a B-csoportban a Ramnicu Valcea–Buducsnoszt Podgorica és a Brest–Podravka Koprivnica mérkőzést is egy későbbi, egyelőre nem ismert időpontra halasztották el.

A BL-program módosítása a magyar bajnokságra is hatással van, a Kisvárda a hivatalos honlapján számolt be róla, hogy az eredetileg szerdára kiírt, Győr elleni meccs lejátszása kérdésessé vált, azt minden bizonnyal egy későbbi időpontban rendezik meg. A Győr beszámolója szerint a halasztást már kérelmezték is az MKSZ-nél.

Az ETO klubhonlapjának beszámolója szerint a koronavírus-járvány terjedése miatt Németországban érvénybe lépett hatósági szigorítások kérdésessé tették a csapat elutazását, ezért felajánlották, hogy mind a két találkozót Győrben rendezzék meg – ehhez pedig az EHF és a Dortmund is hozzájárult.

A programban azonban változás történt, a két csapat ezen a héten kétszer is összecsap egymással, ráadásul mind a két meccset Győrben rendezik meg, azaz a német együttes feladta a pályaválasztói jogát. Így a Győr először november 6-án, pénteken 18.30 órától, majd november 8-án, vasárnap 14 órától mérkőzik meg a Dortmunddal – mind a kétszer az Audi Arénában.

Az eredeti tervek szerint a Győr a 7. fordulóban idegenben (november 8-án), a 8. körben pedig otthon (november 15-én) játszott volna a Borussia Dortmunddal.

Az Európa Kézilabda-szövetség (EHF) a hivatalos honlapján számolt be róla, hogy a Győri Audi ETO KC két, Borussia Dortmund elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésének időpontja megváltozott, ráadásul a magyar együttes nem utazik el Németországba, mind a két összecsapást hazai pályán játszhatja le. A hírt később a győri csapat a hivatalos honlapján erősítette meg.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A DORTMUND–GYŐRI AUDI KÉZILABDA-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!