szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy gólos hátrányból fordítva 2-1-re nyert Magyarország Izland ellen Budapesten, így 2016 után a következő Eb-n is ott lesz!

A magyar labdarúgó-válogatott egy mérkőzésre volt attól, hogy kijusson a következő, részben hazai rendezésű Európa-bajnokságra. Ehhez hazai pályán, a Puskás Arénában kellett legyőzni Izland csapatát.

A találkozón az izlandiak szereztek vezetést a 11. percben, mert Gylfi Sigurdsson könnyen fogható szabadrúgását Gulácsi Péter "bevédte". A 88. percben a csereként beállt Nego egyenlített, majd az Eb-részvételt érő gólt Szoboszlai Dominik lőtte a hosszabbításban, a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba.

A négy éve nyolcaddöntős magyar válogatott története során először jutott ki kétszer egymás után a kontinensviadalra. A jövő nyárra halasztott Eb-n a németekkel, a világbajnok franciákkal és a címvédő portugálokkal szerepel majd azonos csoportban, utóbbi kettővel a Puskás Arénában csaphat össze.

Magyarország legközelebb vasárnap lép pályára, Szerbiát fogadjuk a Nemzetek Ligájában.

A csütörtöki pótselejtezőkön Szlovákia, Skócia és Észak-Macedónia is kijutott a kontinenstornára.

AFP / Kisbenedek Attila

Így álltak fel a csapatok:

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Fiola, Kalmár, Nagy Á., Szoboszlai, Holender – Szalai Á., Sallai.

IZLAND: Halldórsson – Pálsson, R. Sigurdsson, Árnason, H. Magnússon – J. Gudmundsson, Sigurjónsson, A. Gunnarsson, B. Bjarnason – G. Sigurdsson, A. Finnbogason.

Vezette: Kuipers (Van Roekel, Zeinstra) – hollandok

Élő közvetítésünk:

1. perc: Elkezdődött a meccs!

1. perc: Rögtön szabadúrgáshoz jut Izland, Sallai volt szabálytalan. Barnason szabadrúgása azonban veszélytelen volt.

4. perc: Gunnarson bedobása után szögletet rúghatnak a vendégek.

5. perc: Meleg helyzet... A szöglet után Pálsson négy méterről fejel, Gulácsi higgadt és megfogja.

5. perc: Gylfi Sigurdsson felrúgja Szoboszlait, sárga lapott kapott.

6. perc: Egyelőre Izland kezdeményezőbb, a magyar válogatott nehézkesen hozza ki a labdát a térfeléről.

Így érkezett a csapat:

9. perc: Sallai ível középre, de nem jó Szalainak.

10. perc: Izlandi szabadrúgás 17 méterre a magyar kaputól.

11. perc: 0-1! Gulácsi nem tudja kivédeni Sigurdsson szabadrúgását... Ki kellett volna ütnie, de meg akarta fogni, és beütötte a kapuba.

14. perc: Továbbra is Izland aktívabb. Nekünk még a felezővonalon is nehéz átjutnunk.

17. perc: Megvolt az első kapura lövés, de Holander gyengén találta el a labdát 18 méterről.

18. perc: Egyre jobbak vagyunk, át-átjutunk a térfélen. Fiola még egy kötényt is kioszt.

19. perc: Szoboszlai szöglete után visszajutunk a saját térfelünkre.

21. perc: Szoboszlai rúgott szabadrúgást, de szöglet lett a vége Sallai fejese után.

22. perc: Hatalmas helyzet! Szoboszlai szöglete után Orban fejel az izlandi kapus kezébe.

23. perc: Sigurdsson viszi földre Szalait, újra szabadrúgás. Nem túl jó, Izland meg is indul belőle.

24. perc: Finnbogasson fejel, de Gulácsi magabiztosan véd.

Nem úgy mint a gól előtt:

MTI / Szigetváry Zsolt

26. perc: Szoboszlai szabadrúgása után Botka fejel fölé.

29. perc: Botka óriásit ment Bjarnason elől... Ha nincs ott a magyar védő, vélhetően gól.

30. perc: Most megint Izland kezdeményezőbb, de ártalmatlanítjuk a próbálkozásokat.

33. perc: Sallai lő 20 méterről, de gyengén találja el, simán fogja az izlandi kapus.

35. perc: Holender lő éles szögből, ezt is fogja Halldórson.

38. perc: Szalai labdája egy picit hosszú Sallainak, elmarad a helyzet. Egyre jobban játszik a válogatott, még jobban lehetne élvezni, ha nem lenne az az izlandi gól.

Az izlandiak a vezető gól után:

40. perc: Szabadrúgáshoz jutunk 17 méterre az izlandi kaputól.

41. perc: Szoboszlai szabadrúgása fölé száll.

42. perc: Megint Gulácsi véd, Gudmondsson vágtatott a magyar kapuig, de a lövésre már nem maradt ereje.

45. perc: Szoboszlai lövi rá távolról a szabadrúgást, amely valahogy eljut az izlandi kapuig, de Halldórsson fogja.

46. perc: Gulácsi védi ki szépen Sigurdsson lövését.

Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

48. perc: Magnósson ível be, de Gulácsi lehúzza.

50. perc: Szögletet rúghatot Szoboszlai, de az izlandiak végül kivágják.

52. perc: A találkozó talán legszebb akciója után Szoboszlai sarkazása után végül fölé szállt Szalai Attila lövése Pálssonról.

54. perc: A magyar válogatott egyértelműen jobb a második félidőben Izlandnál.

57. perc: Sallai lő éles szögből, de lecsúszik a lábáról a labda és az izlandi kapu fölé száll.

A pótselejtezők félidei eredményei:

60. perc: Kettőt cserél a magyar válogatott: Sigér és Lovrencsis érkezik, Fiola és Kalmár megy le.

63. perc: Szalai Attila kap sárga lapot kezezésért.

64. perc: Sigurdsson lövi be a szabadrúgást a magyar tizenhatoson belülre, de nem lesz belőle helyzet.

65. perc: Nagy a kavarodás az izlandi kapu előtt, Nagy Ádámot mintha buktatták volna, de a játékvezető nem ítél büntetőt. A lassítás alapján jogosan.

67. perc: Botka lő távolról, a labda megpattan és centikkel a kapu mellett megy el.

69. perc: Hosszú idő után Izland eljutott a kapunk közelébe, de veszélyes helyzet nem alakul ki.

71. perc: Jön Nikolics Nemanja, Holendert váltja.

72. perc: Kettőt cserél Izland: Gudmundsson helyett Jón Dadi Bödvarsson, Finnbogasson helyett Albert Gudmundsson a pályán.

76. perc: Sallai veszélyes beadását kifejelik az izlandi védők.

78. perc: Nyom a magyar válogatott, de csak elvétve tud eljutni az izlandi tizenhatoson belülre.

82: perc: Sallai tűzi rám, de Nikolicshoz kerül, aki bead, a védők szögletre mentenek.

83. perc: Gunnarsson megsérült, lecserélik. Skúlason érkezik.

84. perc: Nagy Ádám helyett Nego, Szalai Ádám helyett Könyves a pályán.

85. perc: Szoboszlai rúg szögletet, kiüti az izlandi kapus.

86. perc: Továbbra is erős mezőnyfölényben a magyar válogatott, egyre közelebb kerül az izlandi kapuhoz, de helyzet nem alakul ki.

87. perc: Nem úgy a magyar kapu előtt...Gudmondsson lő három méterről fölé.

88. perc: 1:1! A csereként beálló Nego egyenlít! Az ötös sarkáról lő be egy lecsorgó labdát. Nego másfél éve magyar állampolgár.

90.perc: 4 perc a hosszabbítás.

91. perc: 2:1! Hihetetlen! Szoboszlai megszerzi a vezetést! Egy szóló után 20 méterről lő jobbal tökéletesen a kapuba!

93. perc: 1 perc van hátra...

95: perc: Még egy izlandi szöglet, jön előre az izlandi kapus is. Nagy kavarodás után Ingasson kap sárgát.

VÉGE!!! Magyarország Európa-bajnoki résztvevő!

A válogatott október 8-án Orbán, Kalmár és Nikolics góljaival 3-1-re győzött Bulgáriában a pótselejtező elődöntőjében, Izland Romániát verte 2-1-re. Most zárt kapuk mögött fogadtuk és búcsúztattuk Izlandot.

Az Európa-bajnokságot eredetileg 2020-ban tartották volna, de a koronavírus-járvány miatt el kellett halasztani. A tervek szerint a torna 2021. június 11. és július 11. között lenne, több mérkőzést is Budapesten, a Puskás Arénában rendeznének.

Magyarország és Izland a legutóbbi Eb-n egy csoportban szerepelt Franciaországban, és 1-1-es döntetlent játszott egymással.

Marco Rossi szövetségi kapitány koronavírusos lett, hiányában Gera Zoltán, U21-es válogatott szövetségi edzője csatlakozott a stábhoz. Sokáig úgy volt, hogy a válogatott húzóembere, Szoboszlai Dominik sem lehet jelen a találkozón, mivel csapatánál, az osztrák Red Bull Salzburgnál hat játékos koronavírus-tesztje is pozitív lett. A középpályás karanténba került, de letesztelték, és az eredmény negatív lett.

A magyar válogatott kerete:

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE

Kapusok: Dibusz Dénes (Ferencváros), Gulácsi Péter (RB Leipzig – Németország), Hegedüs Lajos (Paksi FC)

Védők: Bese Barnabás (Oud-Heverlee Leuven – Belgium), Botka Endre (Ferencváros), Fiola Attila (Mol Fehérvár FC), Hangya Szilveszter (Mol Fehérvár FC), Kecskés Ákos (FC Lugano – Svájc), Lang Ádám (Omonia Nicosia – Ciprus), Lovrencsics Gergő (Ferencváros), Loic Nego (Mol Fehérvár FC), Willi Orbán (RB Leipzig – Németország), Szalai Attila (Apollon – Ciprus)

Középpályások: Cseri Tamás (Mezőkövesd), Holender Filip (Partizan Beograd – Szerbia), Kalmár Zsolt (Dunaszerdahelyi AC – Szlovákia), Nagy Ádám (Bristol City – Anglia), Schäfer András (Dunaszerdahelyi AC – Szlovákia), Sigér Dávid (Ferencváros), Szoboszlai Dominik (Red Bull Salzburg – Ausztria)

Támadók: Gyurcsó Ádám (Hajduk Split – Horvátország), Könyves Norbert (Zalaegerszegi TE FC), Nikolics Nemanja (Mol Fehérvár FC), Sallai Roland (Freiburg – Németország), Szalai Ádám (Mainz – Németország), Varga Kevin (Kasimpasa – Törökország)