szerző:
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A pesti Belvárosban és a II. kerületben az ingatlanok egymillió forintos négyzetméterára már kevés ahhoz, hogy egy utca felférjen a legdrágábbak tízes toplistájára, a XII. kerületben és a budai Várnegyedben még elég ehhez. A kispesti Kossuth téren olcsóbbak voltak a lakások, mint a Hős utcában. Egy táblázatba raktuk a 23 budapesti kerület 10-10 legdrágább és legolcsóbb utcáját.

A Központi Statisztikai Hivatal nemrég adta ki a 2019-ről szóló ingatlanadattárát. Ebben minden olyan utca ingatlanpiaci adatai szerepelnek, ahol egy év alatt legalább három lakást vagy házat eladtak. Az országos adatokból kiszámoltuk egy korábbi cikkünkben, hogy most többet kell dolgozni egy lakásért, mint 2009-ben kellett, és hogy a leginkább Budapesten nő a lakásárak és a fizetések közötti különbség.

Ezúttal a fővárosra fókuszálunk: a 23 kerület 10 legdrágább és 10 legolcsóbb utcáját mutatjuk be.

Lapozzon a táblázatban, hogy megkeresse az önt érdeklő kerület listáját!

Nyusztay Máté - Sztojcsev Iván Gazdaság

Kiszámoltuk, többet kell-e dolgozni egy lakásért, mint 2009-ben

2009-ben az átlagos négyzetméterárakkal számolva még 83 havi átlagfizetésből jött ki egy 60 négyzetméteres lakás, 2019-re ez 89 hónapra nőtt. Bár az ország legnagyobb részén javult a helyzet, Budapesten közel két évvel kell többet dolgozni egy ilyen elképzelt lakásért. Az ország legszegényebb egyötödének helyzete romlott hatalmasat.