A klasszikus festmények szereplőit mai környezetbe helyezte a művész - Meglepő az eredmény

Hogyan néznének ki a reneszánsz festményen szereplő emberek mai környezetben? A képek megmutatják a választ.

A klasszikus festmények szereplőit mai környezetbe helyezte a művész - Meglepő az eredmény
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az emberi kíváncsiság határtalan, ez pedig a művészetek világában is megmutatkozik. Sokan kíváncsiak rá, hogy néznének ki a klasszikus alkotásokon látható emberek hétköznapi tevékenységek közben, vagy éppen a modern világban, ehhez pedig a Photoshop is nagy segítséget nyújt.

Az ukrán művész, Alexey Kondakov nem az egyetlen, aki eljátszott ezzel a gondolattal, de munkái mégis említésre méltóak, hiszen zseniálisan keresztezi a két világot. Olyannyira látványosan vegyíti a modern és a régi korok jellemző vonásait, hogy azok tényleg valóságosnak tűnnek.

Klasszikus festmények modern környezetben

Alexey 2015-ben kezdte projektjét az Istenek mindennapi élete címmel, a fotók különlegessége pedig az, hogy az alapját nem egy internetről mentett kép adja, hanem maga a művész fotózta a helyszíneket Kijevben. A festmények nagy része a reneszánsz időből származik, de a Photoshopnak hála olyan helyzetekben láthatjuk a rajtuk szereplő embereket, mintha ma is köztünk élnének.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

(Képek forrása: alksko / Instagram)

Ezt is szeretjük